As50 bir .50 BMG keskin nişancı/anti-materiel tüfek İngiliz ateşli silah üreticisi doğruluk Uluslararası tarafından üretilmiştir. AS50, operatörlerin patlayıcı veya yangın çıkarıcı mühimmat kullanarak yüksek doğrulukla çok uzun menzilli hedeflere girmelerini sağlar. The AS50 istihdam bir gaz işletilen yarı-otomatik eylem ve namlu fren, aw50 cıvata-eylem tüfek daha düşük geri tepme için izin ve daha hızlı hedef edinimi. Tüfek son derece taşınabilir, ergonomik ve hafiftir. Üç dakikadan daha kısa sürede demonte edilebilir ve aletsiz servis yapılabilir.

AS50, İngiliz Silahlı Kuvvetleri ve Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri mühürleri için tasarlanmıştır, tüfek yüksek ateş oranı nedeniyle kullanılır (1.6 saniyede beş tur). Bu yüksek ateş oranı çoğunlukla yüzen varil ve hafif titanyum çerçeveden kaynaklanmaktadır.[3]

Tüfek 1.5 MOA doğruluğuna sahiptir. Namlu serbest yüzer. İki parçalı işlenmiş çelik alıcı, optik manzaraları monte etmek için ayrılmaz bir aksesuar rayına sahiptir. Kısa namlu örtüsünün kenarlarına iki ek ray monte edilir. Ayarlanabilir bipod ve arka destek bacak/el kavrama istikrarlı çekim için izin. Bu silah, 1,500 metre (1,600 yd) aralığında hedefleri doğru bir şekilde meşgul edebilir.

AS50 ağırlığında 14.1 kilogram (31 lb) boş ve beş tur tutar .Tek yığın, çıkarılabilir kutu dergisinde 50 BMG.

0 0 vote
Article Rating
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sidebar