Başlangıç / Otomotiv / İşte BMW’nin 2019 Model 7 Serisi!

İşte BMW’nin 2019 Model 7 Serisi!

BMW 2019 model 7 serisi

Bizce de tasarım konusunda rakiplerini geride bırakan BMW, 7 serisinde yine muhteşemliğiyle ön plana çıkmış. Yazıyı yazan editör olarak kişiye özel yorumumu ekleyecek olursam, tabi ben en çok BMW’nin 3 serisinin tasarımını seviyorum. Ama BMW’nin 7 serisinden bir araca sahip olmak, varlığın ve zenginliğin bir göstergesi 🙂 Hele ki şimdi bahsedeceğimiz bu son tasarım… Gerçekten muhteşem hatlara çizgilere sahip bir araç haline getirmişler 7 serisini BMW firması.

BMW 7 serisinin 2019 versiyonunun motor cephesinde artık tüm motorların Euro 6d-Temp emisyon normunu karşıladığı görülüyor ki zaten bu da uyulması gereken bir standart. BMW 750i ve 750Li’de görev yapan 4,4 lt’lik benzinli V8 motor yenilenirken artık 450 HP ve 650 Nm yerine 530 HP ve 750 Nm üretiyor. 7 serisinin yeni modelinde 6,6 lt’lik V12’nin gücü 25 HP azalarak 585 HP’ye düşse de 850 Nm’lik maksimum torku makyaj öncesine göre 50 Nm artmış durumda gözüküyor. Daha öncesinde 258 HP gücüne sahip 2,0 lt’lik 4 silindirli benzinli motorun bulunduğu hibrit versiyonda ana güç ünitesi 286 HP üreten 3,0 lt’lik sıralı 6 silindirli benzinli motor ile değiştirilmiş. Ayrıca belirtmek gerekirse de, 7 Serisi’nin hibrit versiyonu olan 754e’nin elektrikli sürüş menzili ise versiyona göre 50 km ile 58 km arasında değişiyor.

BMW 2019 model 7 serisi, arka tasarım

BMW 7 serisinde dikkati ilk çeken konsept, BMW’ye özgün meşhur ön ızgaranın abartılı bir büyüklüğe ulaşmış olması. BMW 7 serisinin de farlarındaki kıvrımların ortadan kaldırılması ile daha keskin bir hale gelen aydınlatma elemanları da otomobile daha soğuk ve teknolojik bir hava katmış denilebilir. Arka bölümde krom bir şeritle birbirine bağlanan iki parçalı yatay stopların kullanımı devam ederken artık krom şeridin altında yanan bir ışık şeridi var ve incelen stoplarda yeni 3 Serisi’ndeki gibi üç boyut efektine yer verilmiş. Tamponlarda yapılan değişiklikler 7 Serisi’nin boyunu hem standart hem de uzun aks mesafeli versiyonlar için 22 mm arttırmış.

BMW 2019 model 7 serisi iç tasarım

BMW 7 serisinin 2019 konseptinde iç mekana bir göz atacak olursak, iç mekanda ağırlıklı olarak yeni deri ve kaplama seçenekleri dikkat çekse de yeni nesil BMW OS7 kontrol sistemi ve yeni dijital gösterge tablosu da makyajın getirileri arasına giriyor. 7 serisinin 2019 konseptinde geliştirilmiş sesli komut sistemi, bardaklıkların önüne alınmış kablosuz şarj bölümü ve yeni direksiyon simidi de 2019 model BMW 7 serisindeki diğer yenilikler arasında sayılabilir.

Olsa da sürsek 🙂

 

Hakkında: admin

Merhaba arkadaşlar okuduğunuz yazıları yorumlamayı ve bizlere destek olması açısından beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın... Sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz çok seviniriz.

İlginizi Çekebilir ?

Yerli Elektirikli Türk Otomobili Olucak İşte Detayları

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin elektrikli olacağını ve menzilinin 500 kilometre olacağını …

Kimler Neler Demiş? ( Yorumlar)

avatar
  Abonelik  
Bildir