Başlangıç / Genel / Kuş Uçurtmuyor! SARP Stabilize Silah Sistemi

Kuş Uçurtmuyor! SARP Stabilize Silah Sistemi

                                                          SARP Stabilize Sistem sahalarda

Bilinirsiniz, bir tane video dolaşır internette, videoda bir bardak içecek tankın topunun ucuna sabitlenir ve tank, engebeli arazide ilerlerken içecek dökülmez. Bu tür sistemler doğadan esinlenerek yapılmış yüksek bir teknololojidir. İşte yazımızda bahsedeceğimiz ASELSAN’ın geliştirdiği SARP Stabilize Silah Sistemin’nde de bu teknoloji kullanılmıştır. Bu sayede monte edildiği araçların ilerlediği arazi fark etmeksizin SARP Stabilize Silah Sistemi hedefine odaklanır ve hedefini vurur. SARP Stabilize Silah Sistemi’nin bu özelliği, arazide düşmana kuş uçurtmaz. Asimetrik savaşlarda çok etkin bir şekilde kullanılabilen SARP Stabilize Silah Sistemi, aynı zamanda da sabit üsleri savunurken, düşmana göz açtırmaz.

Aynı zamanda SARP Stabilize Silah Sistemi’nde bulunan bir diğer teknoloji sayesinde SARP Stabilize Silah Sistemi, kendi hareket halindeyken, hareeket halindeki düşmana odaklanıp onu takip edebilir.

Bu yolda ASELSAN ve NUROL MAKİNA ile uzaktan kumandalı SARP Stabilizr Silah Sistemi’nin, Ejder Yalçın’a entegre edilmesi üzerine antlaşma imzalamışlardır.

                                                     Yerli SARP Stabilize Silah Sistemi, yerli Ejder Yalçın üzerinde.

SARP Stabilize Silah Sistemi, uzaktan kumanda edilebilme özelliğiyle üst düzey mürettebat güvenliği sağlayabilmektedir ve her türlü hava koşulunda üstün performans sergilemektedir. SARP Stabilize Silaj Sistemi’nde, 12,7 mm makineli tüfek ve mühimmat kapasitesi 400 adet olup aynı zamanda 7,62 mm makineli tüfek mühimmatı 1000 adettir.

                                                          İDEF 2017’de SARP Stabilize Silah Sistemi

SARP Stabilize Silah Sistemi, balistik hesaplama, mesafe ölçümü, bilgi tabanlı atış kontrol fonksiyonu, manuel kullanım, mühimmat sonu uyarısı gibi özellikleri ile çok fonksiyonlu kullanım olanağı sağlar. Buna ek olarak SARP Stabilize Silah Sistemi’nin bünyesinde bulunan harici sensörler komuta kontrol sistemleri ile entegre edilmektedir.

SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ’NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Sarp Stabilize Silah Sistemi’nde 12,7 mm makineli tüfek, 7,62 mm makineli tüfek ve40 mm Bombaatar bulunmaktadır.

                                 Yine SARP Stabilize Silah Sistemi, bir muharebe aracı üzerinde

SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ’NİN MAKSİMUM TARET HIZ

Yükseliş 60°\s
Yan 60°\s

SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ’NİN PLATFORM ÜSTÜ 165 kg,

SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ’NİN PLATFORM ALTI 50 kg,

SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ’NİN YÜKSEKLİĞİ 70 cm,

Ayrıca SARP STABİLİZE SİLAH SİSTEMİ, MIL-STD-810F uyumlu ve EMI\EML için MIL-STD-461E uyumludur.

Bu türlü teknolojiler geliştirebiliyor oluşumuz, hem elektronik ve yazılım konusunda Dünya standartlarını yakaladığımız, hem de Aselsan gibi şirketlerimizin, Dünya’daki rakiplerini geçip, zirveye doğru ilerlediğini kani

Hakkında: admin

Merhaba arkadaşlar okuduğunuz yazıları yorumlamayı ve bizlere destek olması açısından beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın... Sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz çok seviniriz.

İlginizi Çekebilir ?

Mars Roverdan esinlenip Türk Rover yaptılar

Niğde’de makine mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisi üç arkadaş, NASA tarafından Mars’a gönderilmesi için yapılan …

Kimler Neler Demiş? ( Yorumlar)

avatar
  Abonelik  
Bildir