p320 tabancası hakkında bilgilerSIG Sauer P320 tabancası 2014 yılında piyasaya sürüldü. SIG Sauer P250'nin daha da geliştirilmesi. Tabanca, M9'un yerine geçmesi muhtemel bir ABD Ordusu ve Hava Kuvvetleri ihtiyacına yönelikti. 
Sonunda ABD ordusu tarafından M17 olarak kabul edildi. SIG Sauer P320 tabanca, diğer ülkelerden, 
kolluk kuvvetlerinden ve ticari pazardan gelen müşteriler için de önerilmektedir. Askeri modelden biraz farklı olan P320'nin ticari versiyonu.
Modüler çok kalibreli bir tabancadır. Üretici bu tabanca için dönüşüm kitleri sunmaktadır. Kalibre dönüşümleri basitçe değişen varilleri, slaytları, çerçeveleri ve dergileri değiştirir. 
Tüm modeller aynı tetik grubunu kullanır. Böylece aynı tetik grubu, tam boyutlu, kompakt veya hatta alt sıkıştırma tabancası yapmak için farklı ebattaki çerçeveler arasında kolayca hareket eder. 
P320, 9x19 mm, .40 S&W, .375 SIG, .380 ACP ve .45 ACP dahil olmak üzere çeşitli kalibratörlere hızlı bir şekilde dönüştürülebilir.
P320, çift etkili sadece tetikleme özelliğine sahip, kendiliğinden kilitlenen, darbeli ateşlemeli bir tabancadır. Kilitli mermi ile ateşlenen kısa bir geri tepme ile çalışan bir silahtır. 
Tipik SIG Sauer kamla çalışan namluyu kullanır.

Slayt paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Çerçeve polimerden yapılmıştır. Bu tabanca tutuş geri tepme yok. Ancak geliştiriciler, herhangi bir el büyüklüğüne uyacağını iddia ediyor. 
Slayt tutma ve serbest bırakma düğmeleri de son derece elverişlidir.
P320, Glock tarzı bir tetikleme güvenliği ile kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak elle çerçeveye monteli bir başparmak emniyeti mevcuttur.
P320'nin 9x19 mm'lik tam boyutlu bir sürümü, 17 yuvarlak kapasiteli çift yığın dergiler kullanır. Magazin kapasitesi, tabanca odasına bağlı olarak değişir.
 40 S&W ve .375 SIG'de yayınlanan versiyonlar 14 yuvarlak kapasiteli dergiler kullanmaktadır. .45 ACP'de yayınlanan sürüm 10 yuvarlak dergi kullanır. Dergi bırakma düğmesi geri dönüşümlüdür.
SIG Sauer P320, standart bir Picatinny tipi tabanca rayı ile birlikte gelir. El feneri ve lazer pointer gibi tüm standart taktik aksesuarları kabul eder.
Bu tabanca 3 nokta demir manzarasına sahip. Hem ön hem de arka manzaralar windage ve yükseklik için ayarlanabilir.
Bu silah herhangi bir alet kullanmadan tarladan sıyrılabilir.
0 0 vote
Article Rating
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sidebar