Başlangıç / Teknoloji / Sadece Dron Üretmekle Olmaz! Dronsavar da Üretmemiz Lazım! Yerli ve Milli Harp Drone Savar!

Sadece Dron Üretmekle Olmaz! Dronsavar da Üretmemiz Lazım! Yerli ve Milli Harp Drone Savar!


Takdir edersiniz ki artık bir ‘Dronlar Dünyası’nda’ yaşıyoruz. Dronlar, kolay üretilebilmeleri ve bir çok farklı amaç için kullanılabilmeleri, dronları ordu ve sivil hayatta çok yaygın hâle getirmiştir. Aynı zamanda da ordularda da, artık asker sayısından daha fazla dron kullanılır duruma gelindi. Bu yüzden, hem sivil hayatta güvenlik zafiyeti ortaya çıkaran hem de ordularda vurulması çok zor hedefler olarak ortaya çıkan dronları önleyebilmek adına bir şeyler üretebiliyor olmamız lazımdı. İşte bu yolda yerli ve milli imkanlarla kendi dron savarımız olan, Harp Drone Savar’ı geliştirdik. Bizim ülkemiz gibi terör eylemlerinin maalesef çok fazla olduğu ülkelerde, dronlar bu tür hain eylemlerde çok fazla kullanılır oldu. Yani Harp Drone Savar gibi bir silah geliştirmek, bizim için elzem bir durum haline çoktan gelmişti.

Harp Arge şirketi tarafından geliştirilen Harp Drone Savar, elektromanyetik bir silah olup, tehdit oluşturan insansız hava araçlarının frekans bağlantılarını karıştırarak etkisiz hale getiriyor. Modüler bir yapıya sahip olan Harp Drone Savar, kullanıcıya operasyonel kolaylık sağlamaktadır. 22mm picatiny ray sistemi üzerine geliştirilen Harp Drone Savar, dürbün ve silah aparatlarıyla çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

HARP DRONE SAVAR, 3 SANİYEDE ETKİSİZ HALE GETİRİYOR!

Düşman dronu ya da tehdit olarak algılanan dronları, yaklaşık 3 saniyede etkisiz hale getirebilen bir silahtır Harp Drone Savar.

HARP DRONE SAVAR, NASIL ÇALIŞIR?

Günümüzdeki dronların, görüntü aktarması ve GPS uyduları ile bağlantı haline geçmesi için kullandığı frekans bantlarına, Harp Drone Savar yüksek güçte elektronik yükleme uygulamaktadır. Harl Drone Savar tarafından üretilen bu karıştırma sinyalleri, Harp Drone Savar silahının anteni aracılığıyla hedefe kayıpsız olarak aktarılmaktadır.Harp Drone Savar ile vurulan dronlar, uzaktan kumanda sistemini ve GPS uyduları ile bağlatılarını kaybederek, oldukları noktaya iniş yaptırılarak etkisiz hale getirilmektedir.

Tabi ayrıca belirtmek gerekir ki, Harp Arge tarafından geliştirilmiş olan Harp Drone Savar silahı, sadece polis ve jandarma gibi kolluk kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş bir silahtır.

Hakkında: admin

Merhaba arkadaşlar okuduğunuz yazıları yorumlamayı ve bizlere destek olması açısından beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın... Sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz çok seviniriz.

İlginizi Çekebilir ?

Glock 17 hakkında bilgiler.

1980 yılında, Avusturya ordusu eski Walther P-38'in yerine geçecek olan yeni bir tabancaya ihtiyaç duydu. …

Kimler Neler Demiş? ( Yorumlar)

avatar
  Abonelik  
Bildir