Başlangıç / Genel / Volkswagen, Türkiye’de Fabrika Açacak!
32.png

Volkswagen, Türkiye’de Fabrika Açacak!

Yaklaşık 5bin çalışanı istihdam edecek olan üretim tesislerinin, 2022’de faaliyete geçmesi planlanıyor. Bulgaristan ve Türkiye arasında seçim yapan Volkswagen, Türkiye’yi seçmelerindeki en büyük nedenin, Türkiye’nin otomotiv alanındakı deneyiminin ve bilgi birikimin oldukça iyi olması açıklamasını yaptı. Kurulacak bu tesislerde ilk etapta VW grubuna ait Seat ve Skoda markalı araçların üretimlerinin yapılacağı açıklandı.

Elektrikli araç üretim yeri için alana ihtiyaç duyan Volkswagen, bir süredir yeni üretim alanı arayışı içindeydi ve yaklaşık 10 yıldır Türkiye tarafından ikna edilmeye çalışılıyordu. Tabi ki bu gelişmenin, Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesiyle de alakası çok. Ayrıca Siemens firması, Türkiye’deki demiryolu ağlarının modernleştirilmesi ve hızlı tren hatlarının arttırılması yönünde 35 milyar dolarlık yatırımın da gündeme gelmesi, ilişkilerdeki bu yumuşamadan sonra su yüzüne çıktı.

2022’DE ÜRETİME BAŞLAYACAK.

Söz konusu iki model(Skoda ve Seat) VW grubu markalarından Skoda’nın Çekya’daki Kvasiny tesisinde üretiliyor. Kvasiny’deki üretimin Türkiye’ye kaydırılmasının ardından ise, Alman markanın Almanya’daki Emden ve Hannover fabrikalarını elektrikli modellere ayırarak Passat’ın üretimini Kvasiny’e çekeceği belirtiliyor.

TRANSPORTER İÇİN OTOSAN DÜŞÜNÜLÜYOR

Alman otomotiv devi Volkswagen, ticari araç üretimi için Ford Otosan’ın Gölcük fabrikasını kullanabileceğini konuşuyor. Bu sayede hem Almanya’daki üretim tesislerinde büyük yer açılacak, hem de Ticari araç üretimi için çok uygun olan Otosan ile beraber yapılacak bu işbirliği ile, büyük bir tasarruf sağlanacak.

Demiştik demeyi pek istemiyoruz ama, Alman otomotiv devi Volkswagen’e göre de otomotiv konusunda tecrübeli ve bilgiliyiz…:) Aşağıda linkini paylaştığımız ve Türkiye’nin otomotiv sektöründeki durumunu tartışan yazımıza da göz atmanızı isteriz.

Türkiye’de Otomotiv’in Durumu Düşündüğünüzden Daha da Farklı

Hakkında: admin

Merhaba arkadaşlar okuduğunuz yazıları yorumlamayı ve bizlere destek olması açısından beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın... Sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz çok seviniriz.

İlginizi Çekebilir ?

Yürüyen robot makine jüri özel öldülü aldılar

İZMİR’de yüksek teknoloji eğitimi alan 6’ncı sınıf öğrencileri, uzay çalışmalarında astronotlara yardımcı olacak yürüyen robot …

1
Kimler Neler Demiş? ( Yorumlar)

avatar
1 Tüm Yorumlar
0 Tüm Cevaplar
0 Takipçiler
 
En çok TEPKİ gören yorum
En TREND yorum
0 Yorum Yazanlar
Son Yorum Yapanlar
  Abonelik  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Bilinenin Aksine Türkiye’nin Gelişmiş Bir Motor Sanayisi Var! – Makine Odaklı Haberler, Savunma Sanayi, Ar-ge Gelişmeleri – MakineTürk

[…] Volkswagen’in bu haberinin ayrıntıları için […]