Yeni Mercedes-Benz Cla Türkiye’de

Mercedes-Benz Cla

Mercedesin yeni modeli Cla Türkiyede satışa sunuldu. Türkiyede Mayıs ayında satışa sunulacak olan benzili(CLA 200) ve bir dizel (CLA 180) Olmak üzere iki farklı  motor seceneği hayranlarına sunuyor.
Yeni mercedes-benz cla, markanın en son teknolojik özellikler kullanılıyor. Özellikle diğer mercedes modellerinden daha uygun fiyatıyla karsınızda Yeni Mercedes-Benz Cla…..

Yeni  mercedesin  tasarımından ziyade sınıfının en zeki modeli olarak karşımıza cıkıyor.Mercedes-Benz, A-Serisi’nin satışa
sunulmasından bu yana MBUX – Mercedes-Benz Kullanıcı deneyimi teknolojisi ile
otomobilin kullanımı ve onunla iletişim kurma konusunda devrim yaratıyor.

Türkiye piyasasında CLA 180d ve CLA 200 paketleriyle satılan güncel nesil ile karşılaştırıldığında yeni CLA, boyut anlamında  digerlerinden ciddi miktarda önünde. İlk jenerasyon gibi coupe-sedan formülünü sürdüren Mercedes yeni CLA’da uzunluğu (4688 mm) 48 mm, genişliği (1830 mm) 53 mm, aks mesafesini (2729 mm) 30 mm arttırırken yüksekliği (1439 mm) 2 mm kadar azaltmış. Her ne kadar genişlik artmış olsa da, aynalar dâhil genişlikte ise bir miktar azalma var. Bagaj hacminde ise 10 litrelik bir düşüş oluyor – 460 litre.

Bunlara ek olarak MBUX, artık el hareketlerini de algılayarak çeşitli işlevler gerçekleştirebilecek.

İç mekana geçildiğinde  A-Serisi’yle Hayatımıza giren özelliklerin bundada olduğunu görüyoruz. Ancak teknoloji fuarı CES’de tanıtılmasından anlayacağınız üzere CLA’da bir sürü yeni teknoloji mevcut. 5 kapılı modelle hayatımıza giren MBUX sisteminin güncel versiyonunu taşıyan CLA, artık daha fazla komut ve istek algılayabilecek.

 

Sürüş asistan sistemlerini S-Serisi’nden alan yeni CLA’da yarı otonom sürüş asistanı mevcut. Motor kaputu altında ise lansmanı yapılan modelde 225 bg gücünde, dört silindirli bir motor kullanılmış. İleri aşamada yeni dizel ve benzinli üniteler, otomatik ve manuel şanzımanlar da sunulacak.

0 0 vote
Article Rating
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sidebar