Yeni Türk Zırhlı Ambulansı

Dünya genelindeki kullanıcılara 5 farklı konfigürasyonda Ejder Yalçın zırhlısı teslim eden Nurol Makina,Yoğun talep üzerine aracın ambulans modelini üretti.

Türk savunma sanayisinin yurt içinde ve dışında ilgili gören Ejder Yalçın 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı, güvenlik güçlerini korumanın yanında ambulans olarak hayat kurtaracak.

Nurol Makina ve Sanayi AŞ, 30 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’19),10 ülke tarafınca tercih edilen, birçok araç modellerinin en dolusu olucak.

Nurol Makina, mevcut ve yeni ürünleri ile savunma ve anayurt güvenliği alanlarında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra ihracata yönelik çalışmalar yürütüyor.

Şuana kadar Kullananlara 500’ün üzerinde araç teslim edebilen şirket, toplamda ise binin üzerinde aracı kullanıma sundu. Yaklaşık 500 aracın teslimatı üzerine çalışmalar halen devam etmektedir.

Nurol Makina ürün ailesinden Ejder Yalçın, Sarp Uzaktan Komutalı Silah Sistemi’ni taşıyan zırhlı muharebe aracı ve zırhlı ambulans konfigürasyonlarıyla satışa sunulacaktı. Ejder Yalçın’ın zırhlı ambulans konfigürasyonu ilk kez IDEF’19’da gösterime sunuluacaktır.

Nurol Makina ve Sanayi AŞ Genel Müdür Yardımcısı Anıl Karel, Ejder Yalçın’ın, gelişimini,  değişik  görevlere yönelik konfigürasyonlarıyla sürdürmeye çalıştığını söyledi.

Şuana kadar Türkiye ve dünya genelindeki kullanıcılara 5 farklı konfigürasyonda Ejder Yalçın teslim ettiklerini belirten Karel, aracın ambulans sürümünü IDEF’19’da gösterime cıkacağını bildirdi.

Yeni konfigürasyonlar için yoğun çalışma

Karel,Tasarımında,şuana kadar muharebe gereksinimlerini karşılayan Ejder Yalçın Zırhlı ambulans’ın, bütün işlevleri ve yetenekleri askeri ambulans gereksinimlerine uygun şekilde geliştirildiği ifade edildi.
Karel, şunları söyledi;

“Koruma seviyesi, mobilite ve faydalı yük taşıma kapasitesi ile sınıfının lideri konumunda bulunan Ejder Yalçın’ın farklı konfigürasyonları arasında Patlayıcı İmha Aracı, Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, KBRN Keşif Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/El Yapımı Patlayıcı Tespit-İmha Aracı, Zırhlı Ambulans ve Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı yer alıyor. Uluslararası kullanıcıları ile imzaladığımız sözleşmeler doğrultusunda, aracın farklı konfigürasyonları ile ilgili çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor. Ejder Yalçın da zırhlı ambulans versiyonu ile dünyanın tercihi olmaya devam edecek.”

1
Kimler Neler Demiş? ( Yorumlar)

avatar
1 Tüm Yorumlar
0 Tüm Cevaplar
0 Takipçiler
 
En çok TEPKİ gören yorum
En TREND yorum
1 Yorum Yazanlar
Kerim Son Yorum Yapanlar
  Abonelik  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kerim
Ziyaretçi
Kerim

Bu nasıl ambulans 🙂