Başlangıç / Havacılık & Uzay / Yerli Yüksek Teknoloji Ürünümüz! Lazer Savunma Sistemi(LSS)

Yerli Yüksek Teknoloji Ürünümüz! Lazer Savunma Sistemi(LSS)

İDEF 2017’de LSS

Yerli Lazer Savunma Sistemi’ni geliştiren ve hale geliştirmekte olan ASELSAN, bu sistemi geliştirirken gerçekten teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. 200 metre ve üzerinde bulunan, küçük, insansız hava ve deniz araçları tehditlerini algılayan bir teknoloji olup, aynı zamanda da yol kenarında bulunan patlayıcılara karşı kullanılacak bir sistem olarak geliştirilmektedir Lazer Savunma Sistemi. Lazer Savunma Sistemi ilk olarak İDEF 2017’de sergilenmiştir.

Lazer Savunma Sistemi’nin başlıca kullanılacağı alanlar, gemi platformları, enerji santralleri, hava alanları sınır karakolları, karargah binaları ve konvoy geçiş güzergahları olarak sayılabilir.

İDEF 2017’de diğer bir LSS

Yapılan tüm testlerden başarılı bir şekilde geçen Lazer Savunma Sistemi, yüksek güçlü lazer kaynağı, çok düşük maliyetli atışlar, derin magazin, doldurma süresi olmadan sürekli atış imkanı, optik hedef tespiti ve gelişmiş hedef takip sistemi özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Yerli Lazer Savunma Sistemi’nin menzili minimum 50 metre, maksimum 500 metredir. Lazer Savunma Sistemi, 1 μm dalga boyu bandında yüksek verimli lazer kaynağı kullanmaktadır ve lazerin Lazer Savunma Sistemi’nden çıkış gücü ise 1 kw’ın üzerindedir. Sonsuz mühimmat kapasitesi vardır. Lazer Savunma Sistemi’min mühimmat doldurma süresi 0 saniyedir haliyle atım maliyeti 1 kuruştan azdır. Lazer Savunma Sistemi’nin bakım periyotları 1 milyon atışa kadar ulaşmaktadır, bu özellik de Lazer Savunma Sistemi’nin ne kadar dayanıklı olduğunu gözler önüne sermektedir.

BMC Kirpi üzerinde LSS

LAZER SAVUNMA SİSTEMİ’NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  • Lazer Savunma Sistemi bünyesinde Yüksek Performanslı IR Kamera bulundurmaktadır.
  • Aynı zamanda da Lazer Savunma Sistemi, Yüksek Performanslı HDTV Kamera da bulundurmaktadır.
  • Lazer Savunma Sistemi’deki Lazer Mesafe Ölçer, Gelişmiş Optik Odaklayıcı, Lazer Savunma Sistemi’nin ne kadar yüksek teknoloji ile donatıldığını gözler önüne serer.
  • Lazer Savunma Sistemi’nin Hedef Bilgilerinin Hesaplanması, Köle Modunda Tevcih Edilebilme, Görüntü Optimizasyonu,Görüntü Polarizasyonu, Görüntü Dondurma, Çoklu Hedef Takibi, ve Kestirme Özellikleri, Lazer Savunma Sistemi’nin sahada ne kadar kullanışlı olduğu hakkında fikir verir.
  • Lazer Savunma Sistemi’nin bünyesinde bulunan BIT Fonksiyonu, Hassas Stabilizasyon, Lazer Karartma Sinyali Çıkışı, Elektronik Stabilizasyon, Lazer Maskeleme kitleri, yine Lazer Savunma Sistemi’nde kullanılmış olan yüksek teknolojinin ne kadar ileride olduğunu apaçık gösteriyor.

Hakkında: admin

Merhaba arkadaşlar okuduğunuz yazıları yorumlamayı ve bizlere destek olması açısından beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın... Sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz çok seviniriz.

İlginizi Çekebilir ?

Glock 17 hakkında bilgiler.

1980 yılında, Avusturya ordusu eski Walther P-38'in yerine geçecek olan yeni bir tabancaya ihtiyaç duydu. …

Kimler Neler Demiş? ( Yorumlar)

avatar
  Abonelik  
Bildir